СОДРЖИНА

Среде урнатините на Берлин по Втората светска војна, воениот дописник на војската на САД, Џејк Гејсмар (Џорџ Клуни) се вплеткува со Лина Брант (Кејт Бланшет), поранешна љубовница, чиј исчезнат сопруг е баран и од американската и од руската армија. Интригите се зголемуваат додека Џејк се обидува да ги открие тајните што Лина можеби ги крие во очајничкиот обид таа и нејзиниот сопруг да излезат од Берлин. Тоби Мегваер исто така игра во овој трилер, во улога на војник со врски на црниот пазар, кој можеби може да ѝ понуди излез на Лина или, пак, да ја втурне во уште потемна територија.

Слики

Добриот Германец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Петлов Доручак (2007)

  денес
  image
  Љубавна прича с трилер заплетом. У словеначком градиќу у Прекмурју, Ѓуро је запослен као шегрт код мајстора Гајаша, који је старији власник радње за поправку...
 • Љубав и плес (2009)

  денес
  image
  Наглуви плесач Џејк (Том Мелој) упознаје Џесику (Ејми Смарт), некадашњу успешну плесачицу и професорку енглеског језика која очајнички жели да се врати на плесни...
 • Treni niset më shtatë pa pesë (1988)

  денес
  image
 • Не плачи сега (2007)

  денес
  image
  Животот на една среќна сопруга и мајка е уништен и фрлен во хаотичен сплет на околности откако поранешната сопруга на нејзиниот маж ќе биде убиена. Бони има се,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.