СОДРЖИНА

Еден руски Евреин, емигрант (Раде Шербеџија), чија гордост го спречува да призне дека бил отпуштен додека бил кларинетист во Торенскиот симфониски оркестар, дознава дека неговиот живот има неочекувано позитивен пресврт, откако еден пар крадци на автомобили кои се во бегство, го одбираат неговиот дом како место за криење од властите. Подоцна, додека еден од крадците (Шејн Вест) успева да го убеди стариот музичар дека тој е неговиот одамна изгубен син, бегството станува комплицирано. Лили Собиески, Ед Бегли Јуниор и Ерик Балфур исто така играат во филмот.

Слики

Најстариот син

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  денес
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  денес
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  денес
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  денес
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.