СОДРЖИНА

Магична авантура во која ќерката на гостилничарот тргнување на животно патување за да ја спаси својата прва љубов, момчето кое паднало под магиине на Снежната Кралица. Добро и злото уште еднаш се соочуваат во класичната приказна на Ханс Андерсен, зачинета со прекрасни специјални ефекти и магијата на “Кричр Шоп”, или Џим Хенсон. Совршена семејна забава.

Слики

Снежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралицаСнежна кралица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Земја на живите мртовци (2009)

  четврток
  image
  Колумбо (Џеси Ајзенберг) се навикнал да бега од она што го плаши. Талахаси (Вуди Харелсон) не се плаши од ништо. Ако се исплаши, ќе го претепа тоа што го...
 • Бездна (1989)

  четврток
  image
  Екипа цивилних ронилаца која ради на «Дипкору», прототипу станице за подводно бушење нафте, против своје воље је приморана да пружи услуге Морнарици САД у акцији...
 • Крикот на бувовите (2006)

  четврток
  image
  Млад човек се сели од Монтана во Флорида со своето семејство каде што е принуден да се вмеша во тепачка за да заштити популација загрозени бувови.
 • Полициско куче (2008)

  четврток
  image
  Кога татко му на Роби бива убиен на полициска должност, момчето се чувствува осамено и напуштено. Еден ден тој го пронаоѓа Марлоу, полициско куче и стар пријател...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.