СОДРЖИНА

Мајкл (Бен Афлек) е брилијантен компјутерски инженер кого го брка полиција за убиство и предавство. Тој страда од амнезија и е во бегство, па е принуден да го открива своето минато и да ја докажува својата невиност.
Будејќи е со избришано сеќавање, компјутерскиот инженер Мајкл Џенингс (Бен Афлек) дознава дека вршел тајни задачи во минатите три години и за тоа добил милијарди долари. Но открива дека кога се обидел да добие исплата, тој самиот претходно ги разменил парите за еден плик со докази за неговиот живот. Сега го бркаат еден агент на ФБИ (Мајкл К. Хол), како и неговиот стар шеф Ретрик (Арок Екхарт), па Мајкл ги користи доказите за да го открие својот идентитет и да ја докаже својата невиност. Ума Турман ја игра Рејчел, неговата симпатија и партнерка.

Слики

ИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплатаИсплата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Распалени пиштоли (2006)

  денес
  image
  ФБИ агент трага за комичарем из Лас Вегаса који је решио да “откуца” мафију. Али, пре него што постане заштиќени сведок, комичар одлази у казина Лејк Тахо да се...
 • Не е време за умирање (2021)

  денес
  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
 • Терминатор: Генесис (2015)

  денес
  image
  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара...
 • Валтер брани Сарајево (1972)

  денес
  image
  Валтер брани Сарајево“ је култни југословенски партизански филм из 1972. године. Филм представља слободну интерпретацију биографије стварног антифашистичког борца...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.