СОДРЖИНА

Френки и Нејт имаат работа преку глава, нивното вино е многу барано, па планираат да ја прошират винаријата, а паралелно со тоа и се свршиле. Но кога Лекси и Марко објавуваат дека ќе се венчаат по еден месец, на Денот на вљубените, Френки и Нејт решаваат да ја одложат својата објава и им нудат на Лекси и Марко да се венчаат во нивната винарија. Со оглед на тоа што истовремено се обидуваат да ја испланираат свадбата, но и да ја прошират винаријата, нивните различности доаѓаат до израз и почнуваат да се прашуваат дали навистина се создадени еден за друг или се премногу различни.

Слики

Валентин во лозјето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вишња на Ташмајдану (1968)

  вторник
  image
  Прича о раѓању једне љубави измеѓу двоје младих, о њеном трајању, са свим тешкоќама и лепотама које она носи са собом, о гашењу те љубави услед сукоба са...
 • Бескрајна љубов (2014)

  вторник
  image
  „Бескрајна љубов“ ја прикажува бурната романса помеѓу тинејџерите Џејд и Дејвид. Богатите родители на Џејд не одобруваат таа да започне врска со момче од...
 • Потфат и слава (2004)

  денес
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Еден во милион (2001)

  денес
  image
  Александра, 35-годишна кариеристка е во шок кога Марк ќе ја остави поради својата љубовница, на денот кога одлучува да му роди бебе. Оти ќе стане слободна жена...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.