СОДРЖИНА

На 17 години, Мајк О’Донел е кошаркарска ѕвезда во средно училиште и миленик на училиштето, со блескава иднина пред себе. На 37 години, Мајк е мизерен татко со просечна кариера кој сонува повторно да си го врати животот.
На 1 години, Мајк О’Донел е кошаркарска ѕвезда во средно училиште и миленик на училиштето, со блескава иднина пред себе. На 37 години, Мајк е мизерен татко со просечна кариера кој сонува повторно да си го врати животот. Со малку магија, може и да ја добие таа шанса. Метју Пери и Зак Ефрон ја делат улогата на средовечниот Мајк, кој магично се претвора во 17 годишно момче. Но, да се биде современ тинејџер не е така лесно, како што открива Мајк, додека се поврзува со децата на училиште и повторно ја разгорува романсата со својата сопруга.

Слики

Повторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесетПовторно седумнаесет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гори, госпоѓице моја (1967)

  понеделник
  image
  Сатира из живота Чехословачке шездесетих година. У провинцијском мјесту припрема се ватрогасна прослава на којој ќе се додијелити награда дугогодишњем заслужном...
 • Гласови (2014)

  понеделник
  image
  Бизарна хорор комедија о необичном младиќу, његовим љубимцима који говоре, као и о стварима које могу да се десе када изненада престанеш да узимаш (с разлогом...
 • Лари Краун (2011)

  понеделник
  image
  Добитниците на „Оскар“ Том Хенкс и Џулија Робертс глумат заедно во оваа романтична и оптимистичка комедија, во која станува збор за тоа дека никогаш не е доцна да...
 • Малена (2000)

  понеделник
  image
  Во едно мирно италијанско село, најубавата жена во селото, Малена, станува предмет на злонамерни озборувања кај селаните и нивните љубоморни сопруги. Но, само...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.