poster

Те сакам, човеку

I Love You, Man (2009)

Режисер: John Hamburg
TV1000 Balkan | 9.12.23 | 01:35


рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Женидбата со Зои, атрактивна бринета, би требало да го направи агентот за недвижнини од Лос Анџелес, Петер Клејвен најсреќниот маж во светот...
Во „Те сакам, човеку“, новата комедија од сценаристот/режисерот Џон Хамбург („Дојде и Поли“, ко-сценарист на „Запознај ги родителите“, „Запознајте го семејството Фокер“, „Зулендер“), Питер Клејвен (Пол Руд) е успешен агент за недвижнини кој кога се вери со жената од своите сништа, Зои (Рашида Џоунс), открива, за своја несреќа, дека нема машки пријател кој му е доволно близок за да му биде кум. Питер веднаш се втурнува во серија бизарни и чудни „обиди“ да најде таков пријател, пред да го запознае Сидни Фиф (Џејсон Сегел), забавен, харизматичен маж – комплетна спротивност на Питер – со кој веднаш се поврзува. Но, што повеќе се зближуваат двајцата мажи, повеќе пати врската на Питер со Зои, на крајот присилувајќи го да бира помеѓу својата свршеничка и својот новопронајден „брат“, во приказна која комично истражува што е во суштината на машкото пријателство и што навистина значи да се биде пријател.

Слики

Те сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуParamountParamountТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човеку

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќен живот (2020)

  image
  Барменот Мајло ја запознава жената од своите сништа Сани, па договара состанок со неа. Сѐ оди добро, но кога се појавува хаотичниот пријател на Мајло, Рензо,...
 • Мојот лажен маж (2018)

  image
  Арогантниот плејбој Леонардо ја најмува самохраната мајка Кејт да му ја чисти јахтата и потоа ја отпушта. Кога паѓа од јахтата и се буди со амнезија, шефот на...
 • Како ја кажем (2007)

  image
  Дафне, воѓена љубављу према својим ќеркама жели да уради све савршено, али како то живот често чини, на крају све испадне наопако. Кроз њене поступке, ќерке...
 • Работник на месецот (2006)

  image
  Веќ годинама се Зак Бредли (Кук) труди да што мање ради у локалном супермаркету. Али његови приоритети се мењају када стиже нова згодна благајница Ејми (Симпсон)...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.