рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 6.76/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Женидбата со Зои, атрактивна бринета, би требало да го направи агентот за недвижнини од Лос Анџелес, Петер Клејвен најсреќниот маж во светот...
Во „Те сакам, човеку“, новата комедија од сценаристот/режисерот Џон Хамбург („Дојде и Поли“, ко-сценарист на „Запознај ги родителите“, „Запознајте го семејството Фокер“, „Зулендер“), Питер Клејвен (Пол Руд) е успешен агент за недвижнини кој кога се вери со жената од своите сништа, Зои (Рашида Џоунс), открива, за своја несреќа, дека нема машки пријател кој му е доволно близок за да му биде кум. Питер веднаш се втурнува во серија бизарни и чудни „обиди“ да најде таков пријател, пред да го запознае Сидни Фиф (Џејсон Сегел), забавен, харизматичен маж – комплетна спротивност на Питер – со кој веднаш се поврзува. Но, што повеќе се зближуваат двајцата мажи, повеќе пати врската на Питер со Зои, на крајот присилувајќи го да бира помеѓу својата свршеничка и својот новопронајден „брат“, во приказна која комично истражува што е во суштината на машкото пријателство и што навистина значи да се биде пријател.

Слики

Те сакам, човекуТе сакам, човекуParamountТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуТе сакам, човекуParamount

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ж!вот се деси (2011)

  понеделник
  image
  Ким (Крyстен Риттер), Деена (Кате Босwортх) и Лаура (Рацхел Билсон) младе су, привлачне и воде безбрижне животе без обавеза. Након што Ким непланирано затрудни и...
 • Јесен самураја (2016)

  понеделник
  image
  Главни јунак, Владица (Петар Стругар) је професионални каратиста, шармантни бонвиван који је некада био велики таленат, али није направио велику каријеру због...
 • Холи остана да преноќи (2020)

  вторник
  image
  Кога Одра му признава на сопругот дека имала секс со Холи, цимерка од факултет, животите возбудливо и неочекувано им се менуваат. Ненадејната посета на Холи и...
 • Девојката од Џерси (2004)

  вторник
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.