СОДРЖИНА

14-годишниот Били среќава древен волшебник кој му дава моќ да се трансформира во суперхерој по име Шазам. Били наскоро дознава дека има смртен непријател, д-р Тадеус Сивана, кој претходно бил одбиен од волшебникот.
Сите во себе имаме суперхерој, единствено треба малку магија за да излезе надвор. Во случајот на Били Бетсон (Ашер Ејнџел), со извикување на зборот ШАЗАМ!, ова 14-годишно сираче може да се претвори во возрасниот суперхерој Шазам (Захари Леви), благодарение на еден древен волшебник. Иако сè уште во срцето е дете, Шазам ја открива својата возрасна верзија правејќи го она што би го правел секој тинејџер кој има супермоќи: да се забавува со нив! Дали може да лета? Дали има рендгенски вид? Дали може да истрела молња од своите раце? Дали може да го прескокне тестот по социјални студии? Шазам се обидува да ги тестира лимитите на неговите моќи со радосна и детска безгрижност. Но тој ќе треба брзо да ги усоврши своите моќи за да може да се бори со смртоносните сили на злото кои се контролирани од д-р Тадеус Сивана (Марк Стронг).

Слики

Шазам!Шазам!Шазам!Шазам!Шазам!Шазам!Шазам!Шазам!Шазам!

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Кралот на шкорпиите (2002)

  понеделник
  image
  Пустински војник се бори со војска која ја уништува неговата земја. Тој ја заробува главната гатачка на непријателот, заминува во длабочината на пустината со неа...
 • Луѓе во црно 2 (2002)

  понеделник
  image
  Томи Ли Џонс и Вил Смит се враќаат во улогите на агентите за вонземјани, Кеј и Џеј. Кога едно злобно чудовиште преправено како секси манекенка е закана за...
 • Џон Картер (2012)

  понеделник
  image
  Од режисерот добитник на „Оскар“, Ендру Стентон, пристигнува „Џон Картер“, акционо-авантуристички филм, врз основа на класичниот роман на Едгар Рајс Бароус, кој...
 • ЏЕКПОТ (2011)

  понеделник
  image
  Акцијата на филмот се случува во краина на пограничјето од Норвешка и Шведска, каде сретнуваме група од несмасни мажи: Оскар, Тор, Били и Затка и сите ги поврзува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.