poster

Замрачење

Avanpost (2019)

Режисер: Egor Baranov
Tring Fantasy | денес | 10:30

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 9.13/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Ниједан метеорит није погодио Земљу, ниједан терорист није угрозио свет, није започео атомски рат, али нешто је кренуло наопако. Контакт измеѓу веќине градова на Земљи је прекинут. Мала област у источној Европи још увек има струју. Док се војска мобилише доќи ќе се до шокантног сазнања: Посвуда су лешеви, у продавницама, аутомобилима, на путевима, у болницама и железничким станицама. Ко или шта уништава сав живот на Земљи? Колико ќе дуго опстати последња испостава човечанства?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (2019)

  четврток
  image
  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата...
 • Средба (2016)

  четврток
  image
  Рацхел, јевреско-амерички лекар и Јаке, арапско-амерички владин бирократа, креќу у потеру по Блиском истоку покушавајуќи решити мистериозну смрт Рацхеловог брата,...
 • Солт (2010)

  четврток
  image
  Евелин Солт (Анџелина Џоли) е агент на ЦИА, кој се има заколнато дека ќе ја извршува својата должност и дека ќе биде верен на татковината. Кога е обвинета од еден...
 • Ент-мен (2015)

  четврток
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.