poster

Кецалкоатл

Q (1982)

Режисер: Larry Cohen

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

New York police are bemused by a spate of reports of a giant flying lizard that has been spotted around the rooftops of New York, which they assume to be bogus until the lizard starts to eat people. An out-of-work, ex-con piano player is the only person who knows the location of the monster's nest and is determined to turn the knowledge to his advantage, but will his gamble pay off or will he end up as lizard food?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Полициска приказна (1975)

  денес
  image
  „Полициска приказна“ ја прикажува автентичната приказна за ловот на опасниот криминалец Емил Бусон (Жан-Луј Тринтињан), кој побегнал од затвор во 1947 година. Во...
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Дечија прича (2004)

  денес
  image
  Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом. "Прича о деци" је фокусирана на живот...
 • Право време (2017)

  денес
  image
  Након што млаѓи брат заврши у затвору кад пљачка банке поѓе по злу, Цонние Никас (Р. Паттинсон) упушта се у изопачену одисеју поsемљем Неw Yорка да би брата Ницка...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.