СОДРЖИНА

Навистина, Камерон излегува со момче, но таа е вљубена во девојка од својот клас. Кога е фатена како се бакнува со неа в кола, старателите преземаат драстични мерки: ја праќаат Камерон во христијански камп за хомосексуална преобразба.
Заснован на славниот роман од Емили М. Денфорт, филмот „Грешното образование на Камерон Пост“ го следи ликот од насловот (Клои Грејс Морец) кога е испратена во центар за терапија за хомосексуална преобразба откако е фатена со друга девојка на задно седиште во автомобил на матурската вечер. Центарот е предводен од строгата и дрска д-р Лидија Марш и нејзиниот брат, пречесниот Рик, кој и самиот е пример за тоа како можат тие низ програмата да бидат „излекувани“, а е изграден на покајание за страстите спрема истиот пол. Соочена со нетолерантност и одбивање, Камерон се среќава со една група „грешници“, меѓу кои се ампутираниот „џанак“ Џејн и пријателот, Двојниот Дух Лакота, Адам. Заедно, оваа група тинејџери создава неочекувано семејство додека се борат да преживеат.

Слики

Грешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон ПостГрешното образование на Камерон Пост

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  денес
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  денес
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  денес
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.