СОДРЖИНА

Кога еден таксист (ДВЕЈН ЏОНСОН) од Лас Вегас, наоѓа двајца тинејџери со натприродни моќи во своето такси, тој одеднаш се наоѓа себеси во средината на авантура која не може да ја објасни.
Џек Бруно (Џонсон), таксист од Лас Вегас, кој се бори да остане на вистинската насока, влегува во авантура која не е од овој свет, кога двајца вонземјани, преправени како тинејџери, одеднаш се појавуваат во неговото такси. Во една трка со владините агенти, вонземски ловец и самото време, Џек мора да им помогне на децата да го најдат својот изгубен вселенски брод, за да можат да се вратат дома и да ги спасат својата и нашата планета. Трки кои го одземаат здивот, блиски средби и специјални ефекти ја прават оваа акциона авантура уживање за целото семејство.

Слики

Вештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска ПланинаВештерска Планина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
 • Шенг-Чи и легенда о десет прстенова (2021)

  image
  Супехеројски спектакл познатог студија Марвел, у ком главну улогу тумачи канадски глумац кинеског порекла Симу Ли.
 • Денот после утре (2004)

  image
  Кога ново глобално ледено доба му се заканува на светот, палеоклиматологот, професорот Џек Хол, се обидува да открие како да го спаси човештвото и пробува да...
 • Последниот господар на воздухот (2010)

  image
  Светот е поделен помеѓу четири кралства, секое е претставувано од елементот што го владеат, а мирот во земјите на Водата, Воздухот, Земјата и Огнот трае под...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.