СОДРЖИНА

Кетрин Велдон (Џесика Частејн), сликарка на портрети од 1880-тите во Бруклин, патува до Дакота да наслика портрет на поглаварот Бик Кој Седи и останува врежана во борбата на народот Лакота за нивната земја.
Заснован на вистинити настани, „Жена оди напред“ ја раскажува приказната за Кетрин Велдон (Џесика Честејн), вдовица која е ликовен уметник од Њујорк. Таа, во 1880-тите, отпатувала сама до Северна Дакота да го наслика портретот на поглаварот Бик Кој Седи (Мајкл Грејајс). Нејзиното пристигнување во Стоечки Камен е пречекано со отворен напад од страна на воен офицер (Сем Роквел), кој поставил трупи, обиколувајќи го резерватот на Лакота за да ги прекрши правата на земјата на Индијанците. Како што Кетрин и Бикот Кој Седи се доближуваат, и како што нивното пријателство – и неговиот живот – се под закана од владини сили, Кетрин мора да стане и да се бори за тоа што ѝ е најважно.

Слики

Жена оди напредЖена оди напредЖена оди напредЖена оди напредЖена оди напредЖена оди напредЖена оди напредЖена оди напредЖена оди напредЖена оди напред

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последниот цар (1987)

  image
  Пу Ји како тригодишно момче е прогласен за кинески цар. Детството го поминал опкружен со слуги, но кога републиканците го исфрлаат од палатата, младоста ја...
 • Велико ископавање (2021)

  image
  An archaeologist embarks on the historically important excavation of Sutton Hoo in 1938.
 • Првиот човек на месечината (2018)

  image
  Интимна приказна раскажана од перспективата на Армстронг, споед книгата на Џејмс Р. Хансен told from Armstrong’s perspective, based on the book by James R....
 • Телохранителот на Линколн (2013)

  image
  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.