poster

Цапонеови људи

Al's Lads (2002)

драма, криминалистички | Обединетото Кралство
Режисер: Richard Standeven

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.4/10

СОДРЖИНА

Двадесетих година прошлог стољеќа, три младиќа која су управо стигла из Ливерпоола у Цхицаго почну радити за Ала Цапонеа (Јулиан Литтман). Цапонеова немилосрдна десна рука Георгио (Ал Сапиемза) жели искористи Јиммyјев (Марц Wаррен) експлозиван ударац те га пријави за меч с локалним прваком и запосли тренера Боом Боома (Рицхард Роундтрее). Када схвати да је борба намјештена и да мора пасти у петој рунди, Јиммy не жели пристати. Ситуација се додатно закомплицира када се Јиммy спетља с Георгиовом дјевојком Едитх (Кирстy Митцхелл). У меѓувремену, Јиммyјеви се пријатељи умијешају у отмицу Цапонеова млаѓег сина.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дечија прича (2004)

  image
  Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом. "Прича о деци" је фокусирана на живот...
 • Ден на знамето (2021)

  image
  Шон Пен е режисер и глуми заедно со својата ќерка Дилан Пен во овој интимен семеен портрет за млада жена која се бори да ги помири своите сеќавања за својот сакан...
 • Утврдување на смртта (2002)

  image
  Како би побегнал од големите коцкарски долгови, одбивниот Рис Вилијамс одлучува да ја смисли сопствената смрт, со помош на долгогодишната сопатничка, сопругата...
 • Сите светци на мафијата (2021)

  image
  „Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.