СОДРЖИНА

Земјата е окупирана од странски освојувачи речиси 10 години.
Официјално, криминалот повеќе не постои, невработеноста е на историски најниско ниво и сиромаштијата е искорнета.
Но, овој навидум совршен свет има една темна и лоша страна - човештвото е под наметната контрола и повеќето луѓе се предаваат на нивната судбина и соработуваат.
Меѓутоа во Чикаго со формирањето на подземниот отпор, мала група бунтовници се решени да се одбранат од напаѓачите.
Во овој немилосрден лов на заговорниците, само една страна може да преживее...

Слики

Во заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Открив шпион (2020)

  денес
  image
  My Spy го следи Џеј Џеј, цврст оперативец на ЦИА(Дејв Баутиста) чиј ранк е поништен и се наоѓа на милост и немилост во рацете на 9-годишно девојче, Софи чија...
 • Џи Аj Џеjн (1997)

  денес
  image
  Успркос статусу војног ветерана Јордан О'Неил (Деми Мооре) нема право судјеловања у Заљевском рату. Дискриминација жена у војним круговима није ништа ново но...
 • Мулан (2020)

  денес
  image
  Кога императорот на Кина издава декрет дека по еден член од секое семејство мора да служи во кралската војска во одбрана на земјата од освојувачите од север, една...
 • Последњи ловац на вештице (2015)

  денес
  image
  Вековима су се целе војске ловаца на вештице бориле против ових страшних непријатеља широм света, а меѓу њима је био и Колдер, храбри ратник који је успео да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.