СОДРЖИНА

Земјата е окупирана од странски освојувачи речиси 10 години.
Официјално, криминалот повеќе не постои, невработеноста е на историски најниско ниво и сиромаштијата е искорнета.
Но, овој навидум совршен свет има една темна и лоша страна - човештвото е под наметната контрола и повеќето луѓе се предаваат на нивната судбина и соработуваат.
Меѓутоа во Чикаго со формирањето на подземниот отпор, мала група бунтовници се решени да се одбранат од напаѓачите.
Во овој немилосрден лов на заговорниците, само една страна може да преживее...

Слики

Во заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништвоВо заробеништво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Страх из дубине Наслеѓе (2018)

  image
  Група истраживача проналази тајну базу избрисану са свих мапа и у њој наилазе на огромног крокодила. Они покушавају открити што се дешава и побеќи одатле, али их...
 • Подводна звезда шест (1989)

  image
  Пробуѓено из дугогодишњег сна, ово ванземаљско створење прети да уништи подморницу и инжињери морају да се боре, како би сачували своје животе.
 • Затвореници земље духова (2021)

  image
  У опасном пограничном граду, граду самураја, немилосрдног пљачкаша банака (Николас Кејџ) из затвора извлачи богати војсковоѓа Гувернер (Бил Мозли), његова...
 • Притаено зло: Апокалипса (2004)

  image
  Мислила је да је слободна... али није била у праву. Мила Јововиќ је још једном у улози Алис, која се буди из грозног сна да би схватила да су се остварили њени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.