СОДРЖИНА

Нов поглед на приказната за пилето што предизвикува паника, мислејќи дека небото му паѓа на глава (што всушност беше желад), поради што се посрамотува пред целиот град. Кутрото пиленце решава да ја врати својата изгубена репутација и токму кога се чини дека тоа му оди од рака, небото навистина почнува да се урива, односно се наоѓаат под напад на вонземјани! Пиленцето и група негови пријатели собираат храброст и тргнуваат да го спасат градот...
Паметната кокошка предизвикува паника кога помешува еден паднат желад со парче од небото. Младата кокошка е решена да си го врати реномето, но кога работите тргнуваат како што посакува, едно вистинско парче од небото ѝ паѓа врз глава! Напнатост, хаос и многу смеа настануваат кога паметната кокошка и пријателите, Еби Малард (таканареченото „Грдо пајче), Валканото прасе и Рибата надвор од вода се обидуваат да го спасат светот без да предизвикаат нова паника во градот. Овој пат, кога се работи за спасувањето на светот, од помош е да се биде паметна кокошка.

Слики

Паметна кокошкаПаметна кокошкаПаметна кокошкаПаметна кокошкаПаметна кокошкаПаметна кокошкаПаметна кокошкаПаметна кокошка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лајло и Стич 2 (2005)

  денес
  image
  Вашите омилени ликови се враќаат во оваа емотивна комедија. Отпрвин изгледа дека сѐ се одвива добро, а Стич се прилагодува на новото семејство. Но, кога Стич...
 • Шрек засекогаш (2010)

  денес
  image
  Копнеејќи по деновите кога беше „вистински огар“, Шрек потпишува зделка со Рампелстилтскин за да си го врати својот рик... но, тој го доведува својот свет во...
 • Лего Бетмен филм (2017)

  денес
  image
  Брус Вејн мора да се справи со вообичаените криминалци и негативци додека планираат да завладеат со Готам Сити, откривајќи дека случајно посвоил еден тинејџер кој...
 • Средња школа: Најгоре раздобље мог живота (2016)

  денес
  image
  Прича прати живот Рафеа Кхатцхадориана који и без проблема у средњој школи има довољно проблема код куќе. На среќу, направио је план за најбољу годину у историји....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.