СОДРЖИНА

Кога Прист, млад но искусен дилер на кокаин во Атланта, сфаќа дека е време да ја напушти таа професија, тој ризикува сѐ на уште една голема зделка. Прист оди во Мексико за да се поврзе со картелот каде што се произведува кокаинот.
Во овој римејк на филмот од 1972 година, Тревор Џексон го игра Јангблад Прист, дилер на дрога од Атланта, чијашто позиција е загрозена од една нова банда поврзана со еден мексикански картел. За да ги заштити својот ментор (Мајкл Кенет Вилијамс), својот најдобар пријател (Џејсон Мичел) и својата девојка (Лекс Скот Дејвис), Прист одлучува да излезе од играта, но само откако ќе појде во Мексико за една последна голема зделка.

Слики

СуперфлајСуперфлајСуперфлајСуперфлајСуперфлајСуперфлајСуперфлајСуперфлај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (2019)

  четврток
  image
  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата...
 • Средба (2016)

  четврток
  image
  Рацхел, јевреско-амерички лекар и Јаке, арапско-амерички владин бирократа, креќу у потеру по Блиском истоку покушавајуќи решити мистериозну смрт Рацхеловог брата,...
 • Солт (2010)

  четврток
  image
  Евелин Солт (Анџелина Џоли) е агент на ЦИА, кој се има заколнато дека ќе ја извршува својата должност и дека ќе биде верен на татковината. Кога е обвинета од еден...
 • Ент-мен (2015)

  четврток
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.