poster

Воени последици

The Aftermath (2019)

Драма, Mузика, Bоени, Pоманса | Обединетите Арапски Емирати, САД
Режисер: James Kent
Tring Super | денес | 09:50

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(41 глас)

Содржина

Германија, 1946 година. Филмот ја раскажува приказната за љубовниот триаголник помеѓу еден англиски брачен пар (Кира Најтли и Џејсон Кларк) и еден германски вдовец (Александар Скарсгард) чијашто куќа ја заплениле во повоениот Хамбург.
„Воени последици“ се одвива во повоена Германија во 1946 година. Рејчел Морган (Кира Најтли) пристигнува во разурнатиот Хамбург среде суровата зима за да се најде со својот сопруг Луис (Џејсон Кларк), британски полковник задолжен за повторната изградба на срушениот град. Но додека одат кон својот нов дом, Рејчел е вџашена кога открива дека Луис донел неочекувана одлука да ја делат големата куќа со нејзиниот претходен сопственик, еден германски вдовец (Александар Скарсгард) и неговата проблематична ќерка. Во оваа напната атмосфера, непријателството и тагата се заменети со страста и предавството.

Слики

Воени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последициВоени последици

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Викенд у Денкерку (1964)

  image
  У јуну 1940. године, за време евакуације савезничких трупа у Енглеску, француски наредник Јулиен Маиллат и његови људи договарају се да ли да се евакуишу у...
 • Endless Words (1986)

  image
 • Саем на суетата (2004)

  image
  Прва половина деветнаестог века. Кќер енглеског уметника на рубу егзистенције и француске певачице, Беки, веома рано остаје сироче. Чак и као дете, она жуди за...
 • Hije që mbeten pas (1985)

  image
  Agron and Marjeta are living a happy engagement until the day when in a trial prosecuted by Agron two people accused of theft reveal facts that implicate...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.