СОДРЖИНА

„Дечак олује“ је прича заснована на безвременој аустралијској новели Колина Тијела о врло необичном и безусловном пријатељству.
Главну улогу тумачи Џефри Раш, добитник награде Оскар.
Прелепа и савремена адаптација класичне аустралијске приче Колина Тијела. Прича почиње када Мајкл Кингли, успешан пензионисани пословни човек и деда, почиње да прича причу из свог детињства. Причу о дечаку који је живео са оцем на изолованом острву у Јужној Аустралији и повезао се са пеликаном, којег је као дечак спасао и који му је променио живот заувек. Њихове изузетне авантуре и врло посебна веза имају дубок утицај на све што му се у будуќности догаѓало, и дало му је снаге да се бори даље кроз живот.

Слики

Дечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олујеДечак олује

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Каубојке и анѓели (2012)

  image
  Смелата девојка Ида оди на турнеја со тим од млади јавачки на родео, барајќи го својот одамна изгубен татко. По пат, Ида опткрива многу повеќе од тоа што го...
 • Сторм (2017)

  image
  „Сторм се одвива во 16 век, за време на реформацијата, кога слободата на говорот била под закана во Европа. Филмот ја раскажува приказната за Сторм, 12-годишниот...
 • Хајди (2015)

  image
  Омилената приказна за Хајди пристигнува и на големите екрани! Со повеќе од десет милиони продадени книги широко во светот, преведена на повеќе од десет јазици,...
 • Повик на дивината (2009)

  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.