СОДРЖИНА

Матео је успешан млади предузимач, одважан, шармантан и енергичан. Његов брат Еторе још увек живи у малом провинцијском граду у коме су одрасли и предаје у средњој школи. Он је опрезан, искрен човек који се увек држао по страни и био уздржан, у страху да не направи грешку. Споља гледано, њихови животи делују веома различито. Меѓутим, живот их присилно поново спаја, а тешка ситуација резултира њиховим упознавањем и откривањем оног другог, у ковитлацу крхкости и еуфорије.

Слики

ЕуфоријаЕуфорија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кучешка љубов (2000)

  денес
  image
  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата...
 • Без особени обележја (2020)

  денес
  image
  Магдалена, мајка во потрага по исчезнатиот син кој исчезнал на пат кон границата со САД, се среќава со Мигел, неодамна депортиран од САД во Мексико. Заедно, тие...
 • Малите жени (2019)

  денес
  image
  Четирите сестри Марч учат за љубовта, животот и загубата додека се претвораат во жени во Америка по Граѓанската војна. Во центарот на семејството е Џо Марч, која...
 • Обвинет без докази (1991)

  денес
  image
  Поради наводната вклученост во комунистички партии, на филмскиот режисер Дејвид Мерил му е забрането да работи во Холивуд. Одлучува да се бори за своите права и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.