СОДРЖИНА

Малиот Кун се чувствува заборавено од семејството кога се раѓа сестра му Мираи. Бегајќи од дома, Кун налетува на магична градина која му овозможува да патува низ времето и да ги среќава членовите на семејството од различни епохи.
Кога четиригодишниот Кун се среќава со својата новородена сестра, неговиот свет се превртува наопаку. Бебето Мираи (“иднина“) брзо ги освојува срцата на сите членови на семејството на Кун. Кога мајка му се враќа на работа, а татко му се мачи да го води домаќинството, Кун станува многу љубоморен на бебето Мираи... сè додека еден ден не влетува во градината каде што се среќава со чудни гости од минатото и иднината, вклучувајќи ја и сестра му Мираи како тинејџерка. Заедно, Кун и тинејџерката Мираи одат на патување низ времето и просторот, откривајќи ја неверојатната приказна за нивното семејство. Епски пресврт во кариерата на режисерот Мамору Хосода, „Мираи“ е спектакуларна, магична и длабоко емоционална авантура за врските што ги држат семејствата заедно и нè прават тоа што сме.

Слики

МираиМираиМираиМираиМираиМираиМираиМираиМираи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Књига о џунгли 2 (2003)

  денес
  image
  Моwгли живи у селу заједно с дјевојчицом Сханти, њезиним братом Рањаном и њиховим родитељима. Но живахни дјечак сања вратити се у дивљину и забави какву само...
 • Игор (2008)

  денес
  image
  Забаван и симпатичан компјутерски анимирани филм, чија се прича животом помоќника једног злог научника. У питању је полу-пародија на др. Франкенштајна, у режији...
 • Барајќи ја Дори (2016)

  денес
  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
 • Мун чувар Месеца (2014)

  денес
  image
  Када Муне постане чувар Месеца, неспретном незгодом доведе у опасност Месец и Сунце. То искористи зли и корумпирани титан Некрос који жели Сунце само за себе,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.