СОДРЖИНА

Оваа вистинска приказна се случува во 1988. при подготовките за номинација на демократскиот претседателски кандидат и го следи американскиот сенатор Гери Харт и медиумската критика против него како и откривањето на неговата љубовна афера.
Номинираниот за Оскар Хју Џекман го игра харизматичниот политичар Гери Харт, а номинираниот за Оскар Џејсон Рајтман ја режира новата возбудлива драма „Фаворит“. Филмот го следи подемот и падот на сенаторот Харт, кој ја плени имагинацијата на младите гласачи и се смета за надмоќен фаворит за демократски претседателски кандидат во 1988 г. кога неговата кампања е засенета од приказната за љубовната афера со Дона Рајс. Кога таблоидното и политичкото новинарство се здружуваат за првпат, сенаторот Харт е принуден да се откаже од трката – случки кои оставија длабоки и трајни влијанија на американската политика и на светската сцена.

Слики

ФаворитФаворитФаворитФаворитФаворит

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојка са бисерном минѓушом (2003)

  денес
  image
  Шпекулација о томе како је изгледао живот Грит, шеснаестогодишњакиње, која је приказана на Вермеровој истоименој слици. Прича је смештена у Холандији, XВИИ је...
 • Игра опонашања (2014)

  денес
  image
  Филм Игра опонашања снимљен је према истинитој причи Алана Туринга, генијалног британског математичара, логичара, криптографа и пионира модерног рачунарства који...
 • Стив Џобс (2015)

  денес
  image
  Филмот ни го прикажува претставувањето на три познати производи и завршува во 1998 година со претставувањето на iMac, носејќи нѐ зад сцената на дигиталната...
 • Човек од сенка (2018)

  денес
  image
  Приказна за Дик Чејни (Кристијан Бејл), бирократ во Вашингтон, кој тивко станува најмоќен човек во светот како потпретседател на Џорџ В. Буш, менувајќи ги земјата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.