СОДРЖИНА

„Кристал“ е комична драма за праведното момче Тејлор, кој не се напил во животот. Откако среќава жена од соништата – бивша курва-стриптизерка-наркоманка-алкохоличарка – Тејлор се преправа дека е анонимен алкохоличар (АА) за да ја воодушеви.
Кристал е комична драма за Тејлор Огбурн, млад изолиран човек од Југот со чудна срцева маана. Заради мааната, тој не може да оди на факултет – ниту пак да пие или да се дрогира или да го искуси животот на некаков вистински начин. Откако среќава жена од соништата – бивша курва-стриптизерка-наркоманка-алкохоличарка со шеснаесетгодишен син во количка – Тејлор се преправа дека е анонимен алкохоличар (АА) за да ја воодушеви. Неговото неверојатно талентирано семејство очекувано има многу нешто против што Тејлор се вљубува во оваа ужасна и непредвидлива жена. Минатите трансгресии се во директен судир со младата љубов, создавајќи компликации за сите вмешани. Но за да ѕирне на другата страна, Тејлор мора да се соочи со сопствените демони и да научи што значи да се живее без страв и конечно да стане маж.

Слики

КристалКристалКристалКристалКристалКристалКристалКристалКристал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тамо где је трава зеленија (2019)

  понеделник
  image
  Мајке из предграѓа, чија деца играју фудбал, стално се надмеќу једна с другом у својим приватним животима, као што им и деца решавају своје разлике на игралишту....
 • Договор живота (1999)

  понеделник
  image
  Да ли би продали дусу за један састанак са најзгоднијом девојком? Хенри Спунер би... А ѓаво је онда досао по своје... Романтична комедија о средњосколцу којем је...
 • Како се пишува љубов (2014)

  понеделник
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  понеделник
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.