СОДРЖИНА

Ирвинг Стајнблум е влијателна фигура во светот на фолк-музиката во доцните 1950-ти и раните 1960-ти. Кога умира, неговиот син одлучува да направи меморијален концерт со дел од омилените музичари во оваа документарна комедија.
Кристофер Гест, режисерот на „Чекајќи го Гафман“ и „Најдобар во шоуто“, се враќа со нова комедија во документаристички стил. Кога фолк-иконата Ирвинг Стајнблум починал, тој оставил наследство од музика и семејство на изведувачи коишто ги предводел до фолк-славата. „Мич и Мики“ биле синоним за младешката љубов сѐ додека нивното партнерство не завршило со скршени срца, тука се класичните трубадури „Фолксмен“ и „Њу Мејн стрит Сингерс“ кои настапувале во паркот блиску до вас. Сега, само за една вечер во Градското собрание на Њујорк, овие три групи повторно ќе се соединат за да ја прослават музиката што речиси ги прославила додека го создавале „Моќниот ветер“.

Слики

Моќен ветарМоќен ветарМоќен ветарМоќен ветарМоќен ветарМоќен ветарWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брилијантин (1978)

  среда
  image
  Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште,...
 • Легенда Ал, Џона и Џека (2002)

  среда
  image
  Ал Царусо (Алдо), Јохн Гресцо (Гиованни) и Јацк Аморусо (Гиацомо) три су гангстера који раде за породицу Геновесе. Меѓутим, њихов рад редовно изазива главобоље, а...
 • Бери Мундеј (2010)

  среда
  image
  Првенецот на независниот филмаџија Крис Д'Ариенц е романтична комедија, која не само што ќе ве насмее, туку и искрено ќе ве трогне. Приказна за забошотувачот и...
 • Ибица (2019)

  среда
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.