СОДРЖИНА

Јагуарова Шапа је мирољубиви ловац из удаљеног шумског племена чији ќе се живот заувек променити. Када нападну село Јагуарове Шапе и када њега спреме за жртву мајанским божанствима, храбри млади ловац приморан је да крене у непознати свет страха и угњетавања. Одлучан да побегне и спасе породицу од страшног краја, Јагуарова Шапа је спреман да ризикује све у коначном, очајничком покушају да спасе свој начин живота, који изумире.

Слики

АпокалиптоАпокалиптоАпокалиптоАпокалиптоАпокалиптоАпокалиптоАпокалипто

Прегледи


Прегледано од AfroditaDiana
сабота, 19 октомври 2019 11:35
Odličan film.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Писмо за кралот (2008)

  денес
  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Случајна преступница (2018)

  денес
  image
  Леире (Марибел Вердú), добростојеќа, разведена и помало смушена домаќица, мора да се суочи са ситуацијом за коју не можете да се припремите: њен син, тинејџер с...
 • Минско поле (2014)

  денес
  image
  Група британски војници среде војната во Авганистан одеднаш се среде минско поле од кое нема излез. Единствен спас е акција од воздух но што ако експлодира целиот...
 • Астерикс на олимпијадата (2008)

  денес
  image
  За време на Олимписките Игри Брут, посвоениот син на Цезар, ќе се бори за срцето на убавата принцеза Ирина. Во Ирина исто така е вљубен еден од Галите -...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.