рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.59/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Психолошки трилер според вистинити настани, кој се фокусира на период исполнет со многу страв и параноја во Сан Франциско кога современиот Џек Мевосек почнал серија од убиства проследени со писма и шифрирани пораки што убиецот ги оставал во локалните весници. За четворица луѓе, цртачот на стрипови Роберт Грејсмит (Џејк Гиленхал), новинарот Бил Рејнолдс (Ентони Едвардс), ловот по убиецот се претворил во опсесија поради која тие се претвориле во бледи сенки на тоа што биле порано, а нивните животи биле уништени од бескрајните траги што ги оставал убиецот.

Слики

ЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакЗодијакWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Хроникл: Крвава лоза (2019)

  денес
  image
  Следната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон ги води неа и колегите од Хроникл во блискиот Меклин, каде што истражуваат смрт којашто полицијата ја смета...
 • Сираците на Бруклин (2019)

  денес
  image
  Њујорк, 1957. Лионел Есрог (Едвард Нортон), осамен приватен детектив кој живее со Туретов синдром, се обидува да го реши убиството на својот ментор и најдобар...
 • 4 девојке, 3 дана, 2 града, 1 прилика (2010)

  денес
  image
  While Jo (Roberts) is chained down in a dead end supermarket job, her friends are all out on their own separate adventures: Cassandra (Egerton) is jetting off to...
 • Обала у магли (1938)

  денес
  image
  Гласовити филм редатеља Марцела Царнéа и сценариста Јацqуеса Преверта, један од најбољих из раздобља француског "поетског реализма". Јеан Габин глуми губитника,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.