poster

Граѓанска дужност

Civic Duty (2006)

драма, трилер, акција, авантуристички | Обединетото Кралство, САД, Канада
Режисер: Jeff Renfroe

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.7/10
(235 гласови)

СОДРЖИНА

Након што добије отказ на послу, огорчени и задрти амерички рачуновоѓа Тери Ален суочава се с финансијским проблемима због хипотеке на куќу коју отплаќује. Своје време користи шпијунирајуќи комшију, који живи испод њега. Комшија је Гејб Хасан, студент с Блиског истока, чији магистратуру плаќа исламистичка организација, па Тери своје сумње подели с ФБИ-ем. Меѓутим, ФБИ-ев агент Том Хилари каже му да заборави Хасана. Када Тери својој жени каже да је контактирао ФБИ, она се га напушта. Меѓутим, његова задртост и отуѓење подстакну параноју усмерену против комшије, која на крају доведе до трагичног краја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Соба (2015)

  image
  Според книгата на Ема Донахју, „Соба ја раскажува неверојатната приказна за Џек, петгодишно момче со бујна фантазија, кое го минало целиот свој живот во мала...
 • Слепа опседнатост (2001)

  image
  Во пукањето во кое учествувале двајца браќа од криминалното табло, полицаецот Џек Флечер го губи видот. За време на закрепнувањето, му помага Ребека, тренер за...
 • Внимавај што посакуваш (2015)

  image
  Неискусен млад човек се впушта во афера со сопругата на богат банкар. Наскоро тој се вплеткува во неочекуван скандал со сомнителна смрт што може да го одведе во...
 • Кучешка љубов (2000)

  image
  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.