СОДРЖИНА

Слободоумна мајка и нејзините две ќерки – помлада и амбициозна, која е очајна да забремени, и постара која е во брак и има деца и која тукушто ја загубила работата – се мачат да ги балансираат приватниот и професионалниот живот.
Во комедијата „Нема добри домаќинк“, две сестри и нивната мајка се присилени да ги остават разликите зад себе и да проценат како живеат и како раководат со домаќинството. Џорџи е млада, амбициозна девојка, која сака да контролира и е очајна да забремени, но и да се искачи по скалилата во рекламната агенција каде што е вработена. Незината постара сестра Марго е омажена и има три деца, но тукушто ја загубила работата како новинар. Нејзината нова амбиција е да стане мајка што ги испраќа децата на училиште. Нивната боемска мајка Луси е во неволја заради многуте хипотеки на нивниот прекрасен дом. Џорџи и Марго не можат да поднесат да го загубат семејниот дом и бараат начин за спас. Само бонусот што би можела да го заработи Џорџи ако дојде до златна идеја во рекламната кампања може да ги извади од финансиските проблеми. Тоа значи работа со нејзиниот згоден колега Доминик низ која ќе го истражат концептот „модерна домаќинка“, задача што повлекува многу повеќе од тоа што се надевале жените.

Слики

Нема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинкиНема добри домаќинки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тоа што сум (2011)

  вторник
  image
  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му...
 • Дволичност (2009)

  вторник
  image
  Џулија Робертс и Клајв Овен играат љубовници и корпоративни шпиони кои заедно прават измама и крадат пари од своите конкурентски компании. Но, во корпоративната...
 • Влаком према југу (1981)

  среда
  image
  Топло испричана љубавна комедија испуњена је пјесмом и здравим смијехом. Ликови ове приче станари су једне урбане зграде који се посјеќују, пјевају и меѓусобно...
 • Девојка од долината (2020)

  среда
  image
  Во оваа музичка адаптација на филмот хит од 1983 кој засекогаш го смени американскиот тинејџерски живот, Џули и Ренди, пар млади љубовници со различно потекло, им...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.