СОДРЖИНА

Хауи и Сајмон се браќа и живеат со несреќните родители во Њујорк. Оваа драма за созревањето се фокусира на борбата на Хауи да го балансира пријателството со Одеса и со соученичката Линдси, но и со неговиот домашен живот што се распаѓа.
Хауи Шефилд не сака физичко. Негова коса е хаос, раката му е во гипс и сигурно нема да биде одбран за крал на матурата. Тој е класичен неприфатен адолесцент, и не му е гајле. Единственото нешто за кое е загрижен е Одеса. Најпрекрасната жена што ја видел. Одеса – секогаш на исто место во автобусот – Одеса – единственото одземање внимание од постојаните кавги на неговите родители. Маѓепсан од убавицата во автобусот, Хауи не разбира дека симпатичната девојка со астма од библиотеката се вљубува во него, ниту дека бракот на неговите родители се распаѓа. Сепак, додека трага по поетична љубов, Хауи дознава дека во болниот пад перфекцијата на светлината е само бледа дамка меѓу мечтата и реалноста.

Слики

Сите тие мали моментиСите тие мали моментиСите тие мали моментиСите тие мали моментиСите тие мали моментиСите тие мали моменти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пари (2020)

  денес
  image
  Потрагата на Пари, Иранка во своите 40-ти, по нејзиниот син кој дошол во Атина да студира, но исчезнал, ќе ја одведе на патешествие од најмрачните делови на...
 • Фросина (1952)

  денес
  image
  Фросина је само једна од многобројних македонских жена којима је муж, због економске ситуације морао да оде у емиграцију. Брак не доноси радост оснивања породице,...
 • Суши на мексикански начин (2014)

  денес
  image
  Године рада у прехрамбеној индустрији створиле су да Хуанине руке буду веома, веома брзе. Хуана зна великом брзином и прецизношќу да исече на кришке и да исече на...
 • Мија ја пропушта одмаздата (2020)

  денес
  image
  Мија, млада актерка, е удрена од нејзиното момче. Таа се враќа дома и почнува да ја планира одмаздата. Таа одлучува да направи секс видео и да му го прати на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.