СОДРЖИНА

Неуспешната њујоршка актерка Шарлот добива главна улога во нова продукција на „Крисмас Керол“ и се вљубува во режисерот. Но кога театарот го губи наемот, на актерите и вработените им треба божикно чудо за да ја спасат претставата. По неколку години со мали улоги и со разочарувања, надежната њујоршка актерка Шарлот Лејси се преселува во Чикаго за нова работа, а завршува како главна улога во новата продукција на „Крисмас Керол“. Таа ја прифаќа улогата и доживува неочекувана романса со режисерот, ТВ-ѕвездата Џулијан Вокер. Но кога стариот театар го губи наемот и претставата се прекинува уште пред да започне, Шарлот и нејзините колеги се наоѓаат во ситуација кога им треба божикно чудо. Играат Меги Лосон и Бренан Елиот.

Слики

Божикна претставаБожикна претставаБожикна претставаБожикна претставаБожикна претставаБожикна претставаБожикна претставаБожикна претставаБожикна претстава

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • A Christmas Carousel (2020)

  image
  When Lila is hired by the Royal Family of Ancadia to repair a carousel, she must work with the Prince to complete it by Christmas.
 • Наше лето у Прованси (2014)

  image
  Летње празнике Леа, Адријен и мали Тео први пут ќе сами провести код деда Паула у Прованси. Дан пре одласка на пут, деца сазнају да им се отац сели из куќе, а да...
 • Шепот на улицата (2018)

  image
  Младиот афроамерикански пар Фони и Тиш се раздвоени кога Фони е уапсен за злосторство што не го сторил поради махинациите на расистички полицаец. Барајќи правда...
 • Божиќ уз звијезде (2020)

  image
  Да би спасила обитељски ресторан од рушења, правница Анние невољко склапа необичан договор с насљедником граѓевинске твртке.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.