рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Цвеќарката Хелен нема време за љубов, ниту за Денот на вљубените, затоа што тоа е најважниот работен ден во годината. Сепак, не може да го одбие пријателот Хенри да одат на еден гламурозен маскенбал во една ботаничка градина, која на Денот на вљубените изгледа како рај. Таму ја маѓепсува еден маскиран маж, кој исчезнува без поздрав, а Хелен е уверена дека тој е нејзината судбина.

Слики

Љубов на Св. ВалентинЉубов на Св. ВалентинЉубов на Св. Валентин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Никогаш не бакнувај маж во божиќен џемпер (2020)

  денес
  image
  Самохраната мајка Меги се соочува со Божиќ сама сѐ додека не се појави Лукас во нејзиниот живот како неочекуван гостин. Во текот на празниците двајцата наоѓаат...
 • Три сата за љубав (1968)

  денес
  image
  Љубавни филм. Меѓу дјевојкама које пред загребачким Заводом за запошљавање анкетира телевизијски репортер (А. Врдољак) је и млада Маца Јукиќ (С. Пешиќ), плаха и...
 • Обнова на љубовта (2019)

  денес
  image
  Џулс е дизајнерка која одлучува да купи една стара куќа и да ја преуреди за да ја препродаде. Џулс се изненадува кога открива дека сопственикот на другата...
 • Зборови на ѕидовите во бањата (2020)

  денес
  image
  Адам (Чарли Пламер) е дијагностициран со ментална болест што ја крие од школото. Живеејќи во страв дека ќе биде откриен, тој се поврзува со Маја која го инспирира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.