СОДРЖИНА

Џулија Робертс и Клајв Овен играат љубовници и корпоративни шпиони кои заедно прават измама и крадат пари од своите конкурентски компании. Но, во корпоративната игра никому не може да се верува, па како да си веруваат меѓусебно?
Агентката на ЦИА, Клер Стенвик (Џулија Робертс) и агентот на МИ6, Реј Ковал (Клајв Овен) го напуштиле светот на владиното разузнавање за да заработат пари во профитабилната студена војна која беснее помеѓу две конкурентски мултинационални корпорации. Која е нивната мисија? Да дојдат до формулата за еден производ кој ќе ѝ донесе цело богатство на компанијата која прва ќе го патентира. За нивните работодавачи – индустрискиот титан, Хауард Тули (Том Вилкинсон) и авантуристички настроениот директор, Дик Гарсик (Пол Џиамати) – ништо не е надвор од границите. Кога растат влоговите, никој не знае кој со кого игра, а најчудниот дел за Клер и Реј пристигнува кога тие почнуваат да се изигруваат меѓусебно. Додека се обидуваат да се надмудрат меѓусебно, планот на овие двајца кариеристи е загрозен од единственото нешто што не можат да го изиграат: љубовта.

Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 125 мин

Слики

ДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностДволичностNBC UniversalNBC UniversalNBC Universal
ПРЕПОРАКИ

Читуља за Ескобара (2008)

Денес
image
Kriminalac po imenu Gandi ubija velikog dobavljača droge nazvanog srpski Eskobar. Međutim, već pre ubistva, u novinama je objavljena Eskobarova osmrtnica. S...

Замена (2000)

Денес
image
Kada fudbalski tim Vašington Sentinels stupi u štrajk, vlasnik tima Edvard O’Nil poziva nekadašnjeg trenera Džima Mekgintija iz penzije da preuzme tim i ubaci...

Александар и ужасниот, страшниот, никаквиот, многу лош ден (2014)

Денес
image
Aleksandru dan počinje gumom za žvakanje koja mu se zalepila za kosu i drugim neprilikama. Nažalost, porodica ne pokazuje razumevanje za njegove probleme, i...

Потрага по среќа (2009)

Денес
image
Урнебесна комедија, во која една амбициозна девојка доаѓа во Холивуд, полна со идеали. Ќе дипломира на филмската академија како една од најдобрите студенти, ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се