СОДРЖИНА

Сара и Џон се возбудени кога нивниот млад син Мајлс почнува да покажува знаци на забрзан развој и висока интелигенција. Но нивното семејно блаженство станува ноќна мора кога однесувањето на Мајлс станува променливо и насилно.
Во нејзиниот долгоочекуван пробив во жанрот на хорор-трилер, Тејлор Шилинг во „Потомок“ е Сара, мајка на малиот Мајлс чие вознемирувачко однесување укажува на тоа дека го има обземено некоја злобна, веројатно натприродна сила. Плашејќи се за безбедноста на семејството, Сара мора да избере помеѓу мајчинскиот инстинкт да го сака и да го штити Мајлс и очајната потреба да истражи што или кој го предизвикува овој мрачен пресврт. Таа е принудена да ги бара одговорите во минатото, носејќи ја публиката на диво возење, при кое линијата помеѓу перцепцијата и реалноста станува застрашувачки заматена.

Слики

ПотомокПотомокПотомокПотомокПотомокПотомокПотомокПотомокПотомок

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Марица и Ивица (2020)

  image
  У далекој и магичној земљи живе брат и сестра које глад натера да напусте свој дом и крену у шуму у потрагу за храном. Деца након неколико дана лутања наилазе на...
 • Жртвовање (2020)

  image
  После мајчине смрти, Исак и његова трудна супруга су се вратили у место где је Исак роѓен, на удаљеном норвешком острву како би уживали у неочекиваном наслеѓу. За...
 • Хулијине очи (2010)

  image
  Жена полако губи вид, док покушава да истражи смрт своје сестре близнакиње. Она је наводно, извршила самоубиство... Јулиа, млада жена која пати од дегенеративне...
 • Кева (2019)

  image
  Оскаровка Октавија Спенсер тумачи лик Су Ен, жене која живи мирним и повученим животом у малом граду у Охају. Једнога дана, тинејџерка Меги, која се тек доселила...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.