Содржина

Во овој приказ на средовечната криза на ексцентрична актерка, Валерија Бертучели ја игра Робертина, славна актерка која ненадејно ја напушта пробата за соло настап кој наближува за да се сретне со близок пријател на смртна постела.
„Кралицата на стравот“ ја следи ексцентричната но сепак сакана Робертина, славна театарска актерка, чиј соло настап треба да се одржи за една недела. Окупирана со полуздодевните проби, таа се обидува да се оттргне од мислата за необјаснивото отсуство на нејзиниот маж, дури и кога нејзината внатрешна нервоза се заканува да ја надвладее. Кога открива дека нејзин близок пријател од минатото умира, таа не се мисли двапати и остава сè за да прелета половина свет и да го посети пријателот за последен пат. Нивната горко-слатка средба ја принудува Робертина одново да ги преоцени приоритетите и раскошниот живот што го изградила за себе. Славната аргентинска актерка Валерија Бертучели е сценарист, корежисер и во главна улога во оваа суптилно апсурдна драма.

Слики

Кралицата на стравотКралицата на стравотКралицата на стравотКралицата на стравотКралицата на стравотКралицата на стравотКралицата на стравотКралицата на стравотКралицата на стравот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Pesha e kohës (1988)

  image
  The modernization of agriculture and animal husbandry, and herding as a new phenomenon in the late 80s in Albania, will be the concern of a new chairman of the...
 • Денови во облаците (2007)

  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
 • Рибарски чамец (2021)

  image
  Џесмарк, малтешки рибар, се бори со новооткриеното истекување во неговиот дрвен чамец луцу. Едвај составувајќи крај со крај, тој го гледа својот живот - и...
 • Botë e padukshme (1987)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.