СОДРЖИНА

Ели работи во пекарница во мало гратче каде што ги прави познатите божикни штрудли. Кога новиот директор од големиот град, Ник Карлингсон, ја посетува пекарницата, тој има идеи за модернизација со кои ќе бидат отпуштени многу вработени...
Ели Хартман е надежна пекарка која работи во една пекарница во мало гратче каде што ги прави познатите божикни штрудли. Кога новиот директор од големиот град, Ник Карлингсон, ја посетува пекарницата, тој има идеи за модернизација со кои ќе бидат отпуштени многу вработени. За време на неговата посета, Ели треба да го научи Ник како да ја прави штрудлата. Таа сака да му покаже дека луѓето го прават успехот, а не машините. Ник среќава повеќе вработени и жители на гратчето, ја посетува добротворната установа и почнува да ја гледа милоста што се споделува. Тој почнува да омекнува, иако не е сосема убеден дека автоматизацијата не е подобра. Справувајќи се со своите соништа за сопствен бизнис, Ели почнува да се вљубува во Ник, но не пред да се почувствува предадена кога случајно во лаптопот на Ник ги гледа плановите за автоматизација. Кога Ник конечно им ги соопштува на вработените своите идеи за иднината на компанијата, Ели мора да одлучи дали да му верува но и, што е поважно, дали да направи судбински скок и да си ги оствари соништата.

Слики

Љубовен БожикЉубовен БожикЉубовен БожикЉубовен БожикЉубовен БожикЉубовен БожикЉубовен БожикЉубовен БожикЉубовен БожикЉубовен Божик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Apasionata (1983)

  image
 • Полноќно сонце (2018)

  image
  Срцепарателна љубовна приказна во стилот на најголемите романтичарски класици, со младата ѕвезда од филмот „Игри на гладните“ Бела Торн и со Патрик Шварценегер,...
 • Божиќни клуб (2019)

  image
  Странци Оливиа и Едwард упознају се док помажу старијој жени. Захваљујуќи божиќној чаролији, проналазе оно што им је недостајало: истинску љубав.
 • Животот нема правила (1999)

  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.