рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.79/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во далечните галаксии да ја тестираат храброста, креативноста и градежните вештини.
Хероите на Бриксбург се враќаат во епската акциска авантура за да го спасат нивниот сакан град! Поминаа пет години откако сè беше прекрасно и жителите сега се соочуваат со нова огромна закана: Лего Дупло натрапниците од вселената, уништуваат сè побрзо отколку што може да се изгради. Борбата да се победат освојувачите и да се обнови хармонијата во Лего универзумот ќе ги одведе Емет, Луси, Бетмен и нивните пријатели во далечните, неистражени светови, вклучувајќи ја и галаксијата полна со фантастични планети, чудни ликови и интересни нови песни. Тоа ќе ја тестира нивната храброст, креативност и врвните градежни вештини, а и ќе се открие колку навистина тие се посебни.

Слики

Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2Лего филм 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До твојата последна смрт (2019)

  среда
  image
  Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се...
 • Зајакот Петре (2018)

  среда
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
 • Рататуи (2007)

  денес
  image
  Во урнебесната анимирана авантура „Рататуи, стаорецот по име Реми сонува да стане голем готвач и покрај желбата на неговото семејство и очигледниот проблем дека е...
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.