рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.75/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

Тивкиот фамилијарен и вреден возач на камион за чистење снег Нелс, е изворот на енергијата на блескавото туристичко место во Карпестите Планини , бидејќи тој е оној кој ги одржува улиците чисти. Тој и неговата сопруга живеат во удобна куќа, подалеку од туристите а градот го прогласи за "Граѓанин на годината". Но, Нелс треба да го напушти својот мирен живот на планината кога неговиот син е убиен од моќниот господар на дрогата.

Слики

Ладна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмаздаЛадна одмазда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Г. и г-ѓа Смит (2005)

  image
  Најпожељније звезде Холивуда тумаче улоге Џона и Џејн Смит. Они су досадни брачни пар а заправо крију једно од другог да су плаќене убице који раде за супарничке...
 • Фати го Картер (2000)

  image
  Пред многу години, Џек Картер го напуштил својот дом во Сијетл за да работите како собирач на долгови за мафијата во едно казино во Вегас. Се враќа да го закопа...
 • Кралот на комедијата (1982)

  image
  Руперт Пупкин е страствен, но и неуспешен комичар кој само сака да биде во центарот на внимание. За да го постигне тоа, го демне и киднапира својот идол за сето...
 • Shenjester fatale (1990)

  image
  Меган Турнер управо је завршила школовање на полицијској академији и присегла. Њезина околина, укључујуќи и патријархалног оца, не гледа с наклоношќу то...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.