СОДРЖИНА

Лут затоа што не бил вклучен во ловот, малиот торбар Ру одлучува да оди во шумата за да може самиот да го најде страшното суштество. Но, кога го наоѓа, тој сфаќа дека слончето Лампи не е баш многу страшно.
Разбудени од бучавата што може да ја направи само страшниот Хефаламп, Вини Пу и дружината одат да го фатат ужасното суштество. Кога не му даваат на малиот Ру да учествува во експедицијата, тој одлучува самиот да го бара суштеството и е многу поуспешен од своите пријатели. Но, кога го наоѓа младото и весело слонче по име Лампи, Ру набргу открива дека слоновоите не се такви какви што ги опишуваат приказните и дека суштеството исто толку се плаши од неговите пријатели. Ру и Лампи се спријателуваат и работат заедно за да исчезне стравот кај нивните пријатели и семејства.

Слики

Вини Пу и Хефаламп

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Томас: Херој на шинама (2009)

  денес
  image
  Томас управо покушава да убеди Спенсера на једно храбро такмичење, када открива напуштену, стару јапанску локомотиву. Док се Дебели Контролор не сети и јадну...
 • Мали Бигфут (2017)

  денес
  image
  Тринаестогодишњи Адам креќе у потрагу за својим давно изгубљеним оцем. Убрзо открива да му је отац ни више ни мање него легендарни Бигфоот који се годинама...
 • Планета 51 (2009)

  денес
  image
  Една вонземска цивилизација е под инвазија од страна на астронаутот Чак Бејкер, кој воопшто немал поим дека планетата е населена. Со војската зад петиците, Бејкер...
 • Фантастичното патување на Марона (2019)

  денес
  image
  Жртва на несреќа, мало кученце се сеќава на своите различни сопственици кои безусловно ги сакало. Со ненамалена емпатија, Марона донесувала светлина и невиност во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.