рејтинг: 7.3/10
Ocjena korisnika: 8.5/10
(38 glasova)

СОДРЖИНА

Mladom i neiskusnom FBI agentu Džoniju Juti (K. Reeves) šef dodeli težak zadatak, istragu niza vešto izvedenih pljački banaka. Kad od svog starijeg partnera, Endžela Papasa (G. Busey), dozna da su kriminalci, maskirani u bivše američke predsednike, tokom poslednje tri godine izveli čak 27 pljački, i da im je nemoguće ući u trag, Džoni uz Papasovu pomoć na osnovu snimaka bezbednosnih kamera zaključi da se iza maski krije grupa odvažnih surfera. Zbog toga Džoni nabavi surfersku dasku i već prvog dana, nespretno jašući na talasima, upozna atraktivnu Tajler En Endikot (L. Petty). Tajler je vešta surferka i bivša devojka markantnog Bodija (P. Swayze), vođe grupe jahača na talasima, koji u junu i julu svake godine neustrašivo prkose prirodi. Znajući da su se sve pljačke dogodile baš u tim razdobljima, Džoni, preko Tajler počne da se druži sa Bodijem...

Слики

Јавачи на брановиЈавачи на брановиЈавачи на брановиЈавачи на брановиЈавачи на брановиЈавачи на бранови

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Терминатор: Мрачна судбина (2019)

  денес
  image
  Две децении по настаните во првиот „Терминатор“, остарената Сара Конор се обединува со Грејс, зајакнат супервоин од 2042-та и Т-800 за да заштитат млада девојка...
 • Американски одметници (2001)

  денес
  image
  Двајцата корумпирани железнички надзорници, Џеси Џејмс и Коул Јангер се бељаџии; за жителите на Либерти, Мисури, тие се херои зашто спасуваат фармери од шемата на...
 • Невозможна мисија (1996)

  денес
  image
  Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите...
 • Браќата Грим (2005)

  денес
  image
  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.