СОДРЖИНА

Адаптацијата на приказната од Едгар Рајс Бароус за човекот-мајмун почнува длабоко во џунглата кога бебето Тарзан е посвоено од семејство горили. Но, неговиот идиличен живот во џунглата се менува со пристигнувањето на Џејн.
Неверојатната Дизниева анимирана адаптација на приказната од Едгар Рајс Бароус за човекот-мајмун почнува длабоко во џунглата кога бебето Тарзан е посвоено од семејство горили. Иако нивниот водач го смета Тарзан за чудно суштество без влакна, Тарзан сепак е прифатен од горилите и е одгледан како еден од нив. Заедно со својот другар, мајмунот Терк, и со невротичниот слон Тантор, Тарзан учи како да се ниша на гранките од дрвата и да преживее во животинското царство. Неговите два света се судираат со пристигнувањето на луѓето, што го присилува Тарзан да одбере помеѓу цивилизираниот свет и убавата Џејн, и животот што досега го познавал и љубовта на неговото семејство горили.

Слики

ТарзанТарзанТарзанТарзанТарзанТарзанТарзанТарзан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Паприка (2006)

  недела
  image
  Када неко украде машину помоќу које терапеути улазе у снове својих пацијената, градом завлада општа психичка нестабилност. Само млада терапеуткиња по имену...
 • Рио 2 (2014)

  недела
  image
  Во „Рио 2, Блу, Џул и нивното семејство живеат совршен живот во градот. Кога Џул одлучува дека нивните три деца треба да научат да живеат како вистински птици,...
 • Коко и големата тајна (2017)

  денес
  image
  Надежниот млад музичар Мигел се впушта во неверојатно патување до магичната земја на предците. Таму се среќава со шармантниот мајтапџија Хектор, кој му помага да...
 • Беовулф (2007)

  денес
  image
  Веќ 12 година краљевство Хеорота мучи Грендел, чудовиште слично тролу. Сваке ноќи Грендел хара дворцем краља Хротгара и бира којег ќе од његових ратника следеќег...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.