рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Адаптацијата на приказната од Едгар Рајс Бароус за човекот-мајмун почнува длабоко во џунглата кога бебето Тарзан е посвоено од семејство горили. Но, неговиот идиличен живот во џунглата се менува со пристигнувањето на Џејн.
Неверојатната Дизниева анимирана адаптација на приказната од Едгар Рајс Бароус за човекот-мајмун почнува длабоко во џунглата кога бебето Тарзан е посвоено од семејство горили. Иако нивниот водач го смета Тарзан за чудно суштество без влакна, Тарзан сепак е прифатен од горилите и е одгледан како еден од нив. Заедно со својот другар, мајмунот Терк, и со невротичниот слон Тантор, Тарзан учи како да се ниша на гранките од дрвата и да преживее во животинското царство. Неговите два света се судираат со пристигнувањето на луѓето, што го присилува Тарзан да одбере помеѓу цивилизираниот свет и убавата Џејн, и животот што досега го познавал и љубовта на неговото семејство горили.

Слики

ТарзанТарзанТарзанТарзанТарзанТарзанТарзанТарзан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Херкул (1997)

  image
  Неверојатна одисеја исполнета со хумор, фантазија и авантура се одвива во урнебесниот филмски хит „Херкул“. Одземен од боговите како новороденче, посвоен на...
 • The Blue Elephant 2 (2009)

  image
  When brave elephant Rock (Cary Elwes) sees his wife, Melody (Alexa PenaVega), kidnapped by the powerful human king (Patrick Warburton), the mighty warrior will...
 • Радознали Џорџ: Увод у пролеќе (2013)

  image
  Усред пролеќног спремања у згради неке цеви пуцају и Вратар мора да пошаље невољног Хандлија на пут заједно са Џорџом и човеком са великим жутим шеширом. Хандли...
 • Тајниот агент Мјау (2018)

  image
  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.