Оценка на корисникот: 7.6/10
(309 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот е снимен според неверојатен вистинит настан и претставува прекрасна приказна за семејството, честа, одмаздата и спасението во Втората светска војна. Во 1941 година убиени се илјадници Евреи од Источна Европа. Избегнувајќи смрт, тројцата браќа успеваат да избегаат во шумата што ја познаваат уште од детството и таму ја започнуваат својата очајничка битка против нацистите. Даниел Крејг, Лив Шрајбер и Џејми Бел даваат извонредни портрети на тројцата браќа кои примитивна борба ја претвораат во нешто со далеку поголеми последици - пат по кој ќе се одмаздат за смртта на своите најблиски, спасувајќи илјадници други луѓе.

Слики

ПркосПркосПркосПркосПркосПркосПркосПркосПркос

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на црниот јастреб (2001)

  image
  Испраќаат американски војници во Сомалија. Треба да се задржат околу еден час, но тој се претвора во долга и ужасна ноќ на заточеништво во непријателскиот град...
 • Мрежа за грабеж (2015)

  image
  Кога ќе дознаат дека ќерка им е киднапирана, оператерката во позивниот центар 911 Памела и нејзиниот отуѓен сопруг, полицаецот Џереми немаат друг избор освен да...
 • Човекот на претседателот 2 (2002)

  image
  Антитерористички експерт е назначен од Претседателот да му влезе во трага на терорист за која се сомнева дека планира да детонира нуклеарен направа во САД.
 • Кагемуша (1980)

  image
  Шинген, моќни војни заповедник, постаје легендаран баш као и парола на његовим ратним заставама: Брз попут ветра, тих попут шуме, жесток попут ватре, непокретан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.