СОДРЖИНА

Ерл, човек во своите 80-ти, е без пари, осамен и се соочува со банкрот кога му е понудена работа само да вози. Иако работата изгледа лесна, сепак, без знаење на Ерл, тој всушност потпишал да пренесува дрога за мексикански картел...
Клинт Иствуд го игра Ерл Стоун, човек во своите 80-ти, кој е без пари, осамен и се соочува со банкрот кога му е понудена работа каде што треба само да вози. Иако работата изгледа лесна, сепак, без знаење на Ерл, тој всушност потпишал да пренесува дрога за мексикански картел. Тој тоа го прави многу добро, па товарот постепено се зголемува, а на Ерл му е назначен придружник. Но освен него, амбициозниот агент на ДЕА Колин Бејтс (Бредли Купер) почнува да се интересира за мистериозниот нов пренесувач на дрога. Дури и кога неговите проблеми со пари стануваат минато, старите грешки на Ерл почнуваат многу да му тежат и не е јасно дали тој ќе има време да ги исправи пред да го стигне законот или насилниците од картелот.

Слики

Нарко курирНарко курирНарко курирНарко курирНарко курирНарко курирНарко курирНарко курирНарко курир

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек однатре (2006)

  недела
  image
  Совршениот грабеж на банка се претвора во смртоносна игра на мачка и глушец меѓу криминален гениј, упорен детектив и брокер. Во главните улоги се Дензел Вашингтон...
 • Девојка која обеќава (2020)

  недела
  image
  Сви су говорили да је Кеси млада жена која обеќава… док није дошло до мистериозног догаѓаја који је нагло преокренуо њену будуќност. Али ништа у њеном животу није...
 • На погрешен пат (2015)

  недела
  image
  Четворица млади момчиња влегуваат во ризична инвестиција, која ги води во конфликт со мафијата.
 • Булевар Лондон (2010)

  недела
  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.