СОДРЖИНА

Кога се сели во нов град, една млада жена продолжуваат да ја прогонуваат мислите за нејзиниот демнач. Таа бара помош во еден психијатриски центар, но таму ја задржуваат против нејзината волја, а во персоналот го препознава својот демнач.
Соер Валентини (Клер Фој) се сели од Бостон во Пенсилванија за да избега од човекот што ја демнел во минатите две години. Додека се советува со еден терапевт, Валентини неволно останува 24 часа во психијатриски центар. Нејзиниот престој во институцијата наскоро се продолжува кога лекарите и сестрите почнуваат да се сомневаат дека го губи разумот. Соер сега мисли дека еден член на персоналот е нејзиниот демнач, па ќе направи сѐ што треба за да остане жива и да избега оттаму.

Слики

РастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроенаРастроена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лондон (2005)

  четврток
  image
  Сид је потонуо у депресију, а још више га мучи чињеница да његова бивша девојка напушта Њу Јорк следеќег дана,како би почела живети са новим дечком. Он одлази на...
 • Големиот Гетсби (2013)

  четврток
  image
  Уникатно имагинативниот Баз Лурман („Мулен Руж) го обработува познатиот роман на Ф. Скот Фицџералд, „Големиот Гетсби, со Леонардо ди Каприо во главната улога.Тоби...
 • Исчезната (2014)

  четврток
  image
  На својата петта годишнина од свадбата, Ник Дан ја пријавува жена си како исчезната. Под притисок од полицијата и медиумите, неговите лаги прават сите да се...
 • Црни бисери (1958)

  петок
  image
  Радња филма прати покушаје учитеља у казнено-поправном дому смештеном на острву Бадија код Корчуле, да позитивно утиче на животе „црних бисера“, групице...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.