poster

Како да го дресирате вашиот змеј: Скриениот свет

How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)

Режисер: Dean Deblois

Каде да се погледне
Во кината од 31.1.19
Cineplexx
рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 10/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Тоа што почна како неверојатно пријателство помеѓу млад викинг и страшен змеј, Ноќен Бес, стана епска авантура за нивните животи. Добре дојдовте во најневеројатниот дел од најсаканата анимирана франшиза во филмската историја: КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ: СКРИЕНИОТ СВЕТ.

Сега старешина и владетел на Берк, Хикап, заедно со Астрид создал неверојатна хаотична утопија за змејови. Кога ненадејното појавување на женка од Светол Бес се подудира со најтемната закана што нивното село некогаш ја доживеало, Хикап и Безабиот мораат да го напуштат единствениот дом за кој знаат и да отпатуваат до скриен свет за кој мислеле дека постои само во митовите.
Нивните вистински судбини се откриени и змејот и јавачот ќе се борат заедно, до крајот на Земјата, да заштитат сѐ што научиле да сакаат.

За КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ: СКРИЕНИОТ СВЕТ, режисерот на серијалот, Дин ДеБлоа се враќа заеднос со целата екипа. Продуценти на филмот се Бред Луис ( РАТАТУИ, МРАВКИ) и Бони Арнолд ( ПРИКАЗНА ЗА ИГРАЧКИТЕ, КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ, КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ 2).

Слики

Како да го дресирате вашиот змеј: Скриениот светКако да го дресирате вашиот змеј: Скриениот светКако да го дресирате вашиот змеј: Скриениот светКако да го дресирате вашиот змеј: Скриениот светКако да го дресирате вашиот змеј: Скриениот светКако да го дресирате вашиот змеј: Скриениот свет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лоракс (2012)

  денес
  image
  Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие...
 • Дружина из џунгле (2017)

  денес
  image
  Маурице можда изгледа као пингвин, али он је прави тигар изнутра! Одгојен од стране тигрова, он је најсмотанији Кунг фу мајстор икада. Заједно са својим...
 • Лего Нинчаго (2017)

  Утре
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Подлиот јас 2 (2013)

  Утре
  image
  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.