СОДРЖИНА

Главниот јунак на оваа приказна е Марко(42), симпатичен драматург пропалитет кој со години работи како таксист и чии авантури ќе ги следиме во текот на една урнебесна ноќ. Налик нормален ден на работа ќе се претвори во хаос кога во неговиот автомобил влегува момчето Дамир кое побегнало до дом за деца без родители и кој е во потрага по својот татко. Возењето со нив двајца во таксито во текот на една ноќ ќе изнуди луди ситуации со сите различни патници кои во текот на возењето ќе продефилираат.

Слики

Такси БлузТакси БлузТакси БлузТакси БлузТакси Блуз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изгубениот град (2022)

  image
  Брилијантната, но повлечена авторка Лорета Сејџ (Сандра Булок) ја минува својата кариера пишувајќи за егзотични места во нејзините популарни...
 • Book of love (2022)

  image
  Последниот роман на младиот, вкочанет англиски автор Хенри е вистински неуспех. Меѓутоа, Хенри е изненаден кога дознава дека неговата книга е хит во Мексико. Оди...
 • Романтични средби во Њујорк (2021)

  image
  Некогаш одамна во волшебното кралство на Њујорк, град кој не спие, но има секс многу често, место на најдобрата пица на светот и преполното метро, двајца...
 • Нова у граду (2009)

  image
  Романтична комедија са Рене Зелвигер и Хари Коник Џуниором у главним улогама. Луси (Рене Зелвегер) је амбициозна, модерна жена, која живи у Мајамију и чији се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.