рејтинг: 4.3/10
Оценка на корисникот: 6.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Кад Вилу змај убије оца, он креќе на путовање освете које га доводи у туѓи дом у коме остаје и где почиње да ради за тиранина Стерлинга како би научио да убије ту звер. Док тренира, спријатељи се с Стерлинговом кќерком Кејт, а Стерлинг постане сумњичав и умишља да му Вил прети. Својим људима нареди да га убију, али Вил им умакне. Сад Вил мора да избегава Стерлингове људе и освети свога оца.

Слики

Буѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајевеБуѓење ловца на змајеве

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Колонија (2021)

  денес
  image
  Када је живот на земљи постао немогуќ, владајуќа елита је населила планету Кеплер 209. Али због њене атмосфере, нови становници постају стерилни. Две генерације...
 • Никита (1990)

  денес
  image
  Након што је осуѓена за убиство полицајца, Никита, која је читав живот провела на улици мора изабрати измеѓу смртне казне или обучавања у тајној владиној...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  денес
  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Ѕвездени патеки: Во мрак (2013)

  денес
  image
  Кога еден безмилосен генијалец, познат како Кан, самиот објавува војна против Федерацијата. Капетан Кирк, Спок и смелиот екипаж на УСС Ентерпрајз ќе тргнат во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.