СОДРЖИНА

Група британски истражувачи, на чело со алчниот гувернер Џон Ратклиф и храбриот војник Џон Смит, во 1607 година се упатува во Новиот свет, во потрага по злато и други богатства. Во меѓувреме, во Вирџинија, убавата Индијанка Покахонтас, ќерката на поглаварот Поухатан, размислува што да прави со својот живот. Дали да се омажи за Кокум, воинот што ѝ го одбрал нејзиниот татко или можеби судбината има други планови за неа? Таа одлучува да побара совет од своите верни пријатели, ракунот Мико, колибрито Флит и од една врба стара 400 години во која има мистичен дух...

Слики

ПокахонтасПокахонтасПокахонтасПокахонтасПокахонтасПокахонтасПокахонтасПокахонтас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  денес
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Пиколо и Саксо (2006)

  денес
  image
  Група на дувачки и жичени инструменти се собира за да формираат голем симфониски оркестар, а потоа застанува пред мисија да се најде злобниот лекар кој украл...
 • Спасители (2004)

  денес
  image
  Од тимот одликуван од Академијата, творците на „Приказна за играчките, „Чудовишта и „Барајќи го Немо, произлезе приказна за едно американско семејство, која го...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  денес
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.