СОДРЖИНА

У жељи да се разоноде током зимског распуста, деца из забаченог и снегом прекривеног села одлучују да организују масовну „грудванијаду“. Лука и Софија, вечити 11-годишњи ривали у друштву, постају лидери супротстављених тимова. Темпераментна и бунтовна девојчица окупља најверније другаре како би поразила Лукину хорду спетних ратника у грудвању. Победник ќе бити она дружина која до краја зиме заузме тврѓаву саграѓену од снега. Али, дечја игра временом прераста у прави снежни рат...

Слики

Време је за грудвање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Филм за пчелите (2007)

  image
  Бери Б. Бенсон, штотуку дипломирана пчела, сака повеќе од животот отколку неизбежна кариера којашто го чека него и секој друг работник во Њу Хајв Сити - работа во...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Магијата на малините (2010)

  image
  Приказна за 11-годишната Моника која се обвинува себеси за домашните проблеми. Девојката мисли дека доколку победи на еден научен конкурс, нејзиниот татко ќе се...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.