СОДРЖИНА

Бенкс је плаќеник који проналази усамљене жене и користи их у својим пословима. Меѓутим, живот му се преокреќе када упозна Бени, жену која бежи од агресивног супруга.
Плаќени убица проналази лепе жене и присиљава их да му помогну у обављању „посла. Ликвидира их пре него што доѓу у ситуацију било коме да испричају оно што су виделе. Полиција дуго веќ покушава да му уѓе у траг, али безуспешно. На свом путу за Мексико он покупи стоперку са идејом да је искористи за убиство мескичког нарко-боса. Меѓутим, брзо открива да његова нова „партнерка" није нити уплашена, нити спремна да сараѓује, а изгледа и да зна доста тога о његовом животу...

Слики

Пустински светциПустински светци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • По секоја цена (2015)

  четврток
  image
  Кога пристигнува во Кина со намера да донира бубрег за својата болна внука, Дикон (Жан-Клод Ван Дам), поранешен таен агент, станува жртва на трговци со човечки...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  четврток
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Смртоносна трка (2008)

  четврток
  image
  Озлогласениот затворски директор го тера поранешниот затвореник Џенсен Ејмс да се натпреварува во најпопуларниот постиндустриски спорт во кој затворениците мора...
 • Ваѓење (2020)

  четврток
  image
  In an underworld of weapons dealers and traffickers, a young boy becomes the pawn in a war between notorious drug lords. Trapped by kidnappers inside one of the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.