СОДРЖИНА

Во еден маѓепсан град, момчето по име Аладин се обидува да ја спаси принцезата Јасмин од злобниот волшебник Џафар. Животот на Аладин се менува кога ја трие волшебната ламба и кога се појавува еден забавен дух кој му исполнува три желби.
Во оваа анимирана класика на Дизни се работи за крадецот Аладин кој се вљубува во ќерката на султанот и оди на епско патешествие за да ја освои нејзината рака. За време на авантурата, тој несвесно станува пион во рацете на злобниот везир Џафар, кому му треба помошта на Аладин за да извади една таинствена ламба од Пештерата на чудата. Наместо тоа, Аладин открива дека тајната на ламбата е во духот, кој му нуди три желби. Но, пред да може да ги искористи сите три желби, Џафар ја краде ламбата и Аладин мора да го надмудри везирот за да го спаси кралството на султанот.

Слики

АладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Паприка (2006)

  недела
  image
  Када неко украде машину помоќу које терапеути улазе у снове својих пацијената, градом завлада општа психичка нестабилност. Само млада терапеуткиња по имену...
 • Рио 2 (2014)

  недела
  image
  Во „Рио 2, Блу, Џул и нивното семејство живеат совршен живот во градот. Кога Џул одлучува дека нивните три деца треба да научат да живеат како вистински птици,...
 • Коко и големата тајна (2017)

  денес
  image
  Надежниот млад музичар Мигел се впушта во неверојатно патување до магичната земја на предците. Таму се среќава со шармантниот мајтапџија Хектор, кој му помага да...
 • Беовулф (2007)

  денес
  image
  Веќ 12 година краљевство Хеорота мучи Грендел, чудовиште слично тролу. Сваке ноќи Грендел хара дворцем краља Хротгара и бира којег ќе од његових ратника следеќег...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.